To miejsce gdzie jestem szczęśliwy

To miejsce gdzie jestem tenisistą

To jest moje miejsce

Aktualności

Tarnogórska akademia tenisa "As" z pomocą Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach przeprowadziła turniej III Memoriał Kazimierza Kostrzewy i Mariana Ósmego. W imprezie wzięło udział ponad 60 osób. Rozgrywki przeprowadzone zostały w grach podwójnych i mieszanych. W mikście turniej zdominowały pary z Katowic i w finale Anna Wypych z Łukaszem Kaczmarkiem pokonała w trzech setach Ewę Sobczak i Marcina Rogowskiego. W grach podwójnych w kategorii do 100 lat zawodnicy Piotr Hess i Janusz Wiater z Rudy Śląskiej okazali się lepsi od Szymona Turka i Rafała Sasiaka z Tych. Natomiast w kategorii +100 dwa pierwsze miejsca przypadły w udziale parom tarnogórskim. Zwyciężyli Janusz Szroeter i Witold Wydrzycki, a drugie miejsce zajęli Marek Fogel i Stanisław Pichura. Mimo dużego zmęczenia całodzienną rywalizacją finały rozgrywane były na wysokim poziomie. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową postawę i miłą atmosferę podczas trwania turnieju. Zwycięzcą gratulujemy!!!

W miniony weekend na kortach w Parku Miejskim odbyła się kolejna edycja turnieju z cyklu mistrzostwa tarnogórskiej akademii tenisa. Pomimo ,że pogoda była mało tenisowa na starcie stanęło 30 uczestników zmagań. Rywalizacja toczyła się w czterech  kategoriach wiekowych. Najmłodszym mistrzem w grupie miesznej  został  Piotr  średni mistrz to Kuba Czaicki na drugim miejscu Mateusz Kasperczyk i w kategorii najbardziej doświadczonej zwycięzcą został Jakub Płonka przed Łukaszem Turyńskim. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Magda Kilka pokonkując w finale Martę Kopera.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Serdecznie zapraszamy na kolejna impreze tenisową , która odbędzie się 30.05.2015 z okazji dnia Dziecka.

Na inaugurację sezonu letniego w miniony weekend odbyła się  kolejna edycja memoriału Kazimierza Kostrzewy i Mariana Ósmego propagatorów i mentorów tej dyscypliny w naszym mieście.  Na kortach w Parku Miejskim i w Laryszowie. W imprezia wzięło udział blisko 50 zawodników i zawodniczek , panie rywalizowały w kategorii open ,  panowie do 110 lat i powyżej. Zwycięzcami zostali Bartłomiej Ptak i Damian Zadorski z Czestochowy pokonując w finale Szymona Turka i Rafała Sasiak z Tychów. Kategoria powyze...

W miniony weekend na kortach w Laryszowie i w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach odbywał sie turniej Amatorów i Seniorów pod egidą Polskiego Związku Tenisowgo a sponsorem tytularnym była firma Seat Pro-Moto z Katowic dealer samochodów. Do zawodów zgłosiło sie 56 zawodników i zawodniczek (13 pań i 43 panów) w czterech kategoriach : kobiety open, mężczyźni open , +45, +55.

W poszczególnych kategoriach dochodziło do zaciętych meczy toczonych w sportowej atmosferze. Niektóre trwały do dwóch godzin, a ranking niekoniecznie zapewniał zwycięstwo na korcie.

4. Lech Bereza Żarki

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne turnieje.

Turniej Babolat w Laryszowie!

W dniach 13-15 czerwca na terenie kortów w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach i Ośrodku tenisowym w Laryszowie odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego turnieju Babolat . Pomimo niesprzyjającej aury, dzięki wytężonej pracy organizatorów turniej przebiegł bez większych zakłóceń .
Uczestnicy podkreślali wspaniałe przygotowanie obiektów wyrażane słowami: "na takiej dobrej nawierzchni można pograć jedynie tutaj i w Niemczech. W
imprezie wzięło udział 50 zawodniczek i zawodników.

W kategorii +55 I miejsce Wędrocha Roman z
Chorzowa, II miejsce Brewczyk Zbigniew z Sosnowca.

W trakcie trwania turnieju uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród ufundowanych przez firmę Babolat i Stowarzyszenie Tarnogórska Akademia Tenisa "AS". Urząd
Miasta Tarnowskie Góry był sponsorem pucharów i dyplomów dla najlepszych.

Wiosenny turniej deblowy

W minioną niedzielę odbył się "Wiosenny Turniej " w grach podwójnych kobiet i mężczynz o zasięgu wojewódzkim. Rozpoczęcie zawodów zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta Arkadiusz Czech.W zawodach wzięło udział 16 zawodniczek i 44 zawodników. Rywalizowano na dówch obiektach tj. w Parku Miejskim i w Laryszowie.  Po części sportowej uczestnicy zostali zaproszeni przez organizatorów na grill party.

Wśród kobiet zwyciężyły Beata Trzeja Tarnowskie Góry w parze z Beatą Świątek Zabrze.

Na drugim stopniu podium ex aequo Agnieszak Barowska/ Małgorzata Poloczek Tarnowskie Góry oraz Hanna Listek /Małgorzata Zachara Gliwice.

W rywalizacji mężczyn w kategorii młodszej  zwycięzcami zostali Paweł Ciapa/Damian Hasterok obaj reprezantanci Tarnowskich Gór. Na drugim stopniu podium reprezentanci Katowic Marć Krzysztof w parze z Jan Kania. Zwyciężcami grupy starszej zostali Piotr Hess Zabrze i Mariusz Gontarz Radzionków. Eugeniusz Frank w parze z Leszkiem Gajos z Katowic uplasowali sie na drugim stopniu podium.